Hladoví hroši Sezimovo Ústí je nejstarší softbalový oddíl v jižních Čechách. Funguje už 35. sezonu, letos bude hrát mužský tým druhou sezonu v extralize. Vlastní areál mají v Sezimově Ústí od roku 2011 a najdete ho u Kozského (nebo Chotovinského) potoka.

Po 25 letech se v roce 2011 se klub dočkal vlastního areálu poblíž Kozského potoka v Sezimově Ústí. Areál se neustále modernizuje, a to především díky zapálenosti členů oddílu. Hráčům ze Sezimova Ústí není cizí ani reprezentace své země. Zkušenosti v českém národním týmu sbíral náš nejúspěšnější hráč Bartoloměj Řízek, dále také Václav Kalina, Michal Malina, Adam Bočánek, Ondřej Kouba, Pavel Švec a Tereza Koubová.

Zajímavostí je, že i na chystaném mistrovství Evropy se představí hráč ze Sezimova Ústí. Nebude však ale reprezentovat Českou republiku. Jedná se o Michala Pavolku, mladého hráče původem ze Slovenska. Součástí realizačního týmu slovenské reprezentace je také Jan Čech a Pavel Švec.

Nutno také podotknout, že klub se loni připravoval na organizaci vlastního Mistrovství Evropy juniorů a kadetů, které se bohužel neuskutečnilo. Všichni členové klubu se těší na skvělý softbal a také na zážitky, které přinese nadcházející mistrovství Evropy.

Další informace: www.hladovihrosi.cz